,

Jelek për burra, zona e Dibrës

Fabric:          Wool

Technique:     Embroidery

Culture:         Albanian

Period:          XX Cent.

Dimensions:   97cm x 40cm

 

Description:    Jelek për burra me gajtanë të zi dhe gajtanë ngjyrë ari. Pjesë e veshjes së burrave të zonës së Dibrës. Riprodhim nga modeli origjinal.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

en_USEN